vip rent a car

KİRALAMA BİLGİLERİ

En az kiralama süresi 24 saattir.

Fiyatlara sınırsız km kullanım hakkı, Hasar Sorumluluk Güvencesi, Hırsızlık Güvencesi ile %18 Katma Değer Vergisi dahildir. Akaryakıt, Ferdi Kaza Güvencesi, İhtiyari Mali Mesuliyet Güvencesi, Tek -Yön Ücreti, Teslim Etme / Teslim Alma Ücreti(0-26 km arası), Bebek Koltuğu Ücreti, Navigasyon cihazı, Ek Sürücü Ücreti, Bluetooth Araç Kiti Ücreti, Köprü ve Otoyol Geçiş Cihaz- Kart Kullanım Ücreti ayrıca hesaplanır. Araçlar tam depo ile teslim edilir. Eksik veya boş depo ile iade edilen araçlarda, yakıt farkı hizmet ücreti ile birlikte alınır. Aylık kiralamalarda Km limiti 3000 Km dir. KM aşım bedeli araç grubuna göre 0,5 – 0,7 TL/Km dir. Detaylı bilgiyi kiralama ofislerimizden alabilirsiniz.

Aracın başka bir ofise iade edilmesi durumunda, kira süresine bakılmaksızın Tek-Yön ücreti uygulanır. Ücret bilgileri ofis bazında değişiklik göstermekte olup detaylı bilgiyi +90 (532) 200 93 29 numaralı İletişim Merkezi’mizi arayarak alabilirsiniz.

Aracın, kiralayan şahıs dışındaki kişi / kişilerce kullanılabilmesi; ilave sürücü / sürücülere ait ehliyet bilgilerinin, ek ücret karşılığında, Kira Sözleşmesinin üzerinde gösterilmesi ile mümkündür. Aksi durumun belirlenmesi ve /veya her hangi kaza durumunda tüm güvenceler geçersiz sayılarak gerek kiralayan ve gerekse aracı kullanan kişi / kişiler ayrı ayrı ve müştereken sorumlu tutulurlar. Fiyat ve ayrıntılı bilgi için İletişim Merkezi’mizi arayabilirsiniz.(Ek sürücü kiralama koşulları Madde1’deki şartlarla aynıdır.)

Ofislerimizde sizlere bilgi verilerek, kredi kayıt bürosunun Findex uygulaması ile kredi notunuzun kontrolü ve değerlendirilmesi yapılacaktır. Ön ödemeli yapılan rezervasyonlarda kredi limitiniz uygun görülmediği takdirde araç kiralama bedeli 7-14 gün içerisinde tarafınıza iade edilecektir.

Güvencelerimiz hakkındaki açıklamalar aşağıda yer almaktadır. Bu açıklamalar genel ve bilgi amaçlıdır. Vip Rent a Car bu bilgileri zaman içerisinde değiştirme hakkını saklı tutar. Geçerli limitler ve fiyatlarımıza dahil olmayan diğer güvenceler ve ile ilgili detaylı bilgiyi kiralama başlangıcında satış ofislerimizden alabilirsiniz.

 • Hasar Güvencesi (CDW) : Kaza durumunda araçta meydana gelecek maddi hasar ve kayıpları Genel Güvence Koşulları kapsamında karşılamaktadır.
 • Hırsızlık Güvencesi (TP) : Hırsızlık durumunda doğan kayıpları Genel Güvence Koşulları kapsamında karşılamaktadır.
 • İhtiyari Mali Mesuliyet Güvenceleri (LI- SLI) : 3. şahıslara verilen zararları kapsayan güvencelerdir.
 • Mini Hasar Güvencesi (MI) : Vip Rent a Car tarafından belirlenen tutarın altında kalan hasarlarda müşteri beyanı ile onarım güvencesidir.Bu pakete Arıza Güvence Paketi dahildir.
 • Ferdi Kaza Güvencesi(PAI) : Sürücü ve araç içindeki kişileri güvence limitleri dahilinde güvence altına alır. Araçta bulunan koltuk sayısı baz alınarak hesaplanmaktadır.

YUKARIDAKİ AÇIKLAMALAR GENEL VE BİLGİ AMAÇLIDIR. DETAYLI BİLGİ KİRALAMA OFİSLERİMİZDEN ALINABİLİR.

Herhangi bir kaza veya aracın çalınması durumunda, aracın yeri değiştirilmeden kazanın şekline uygun kaza tespit tutanağı tutulması ya da en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak kaza, hırsızlık ve alkol tespit raporları alınması ve 7/24 hizmet veren +90 (532) 200 93 29 numaralı Vip Rent a Car Tam Destek Hattı’na bilgi verilmesi zorunludur. Aksi halde satın alınan tüm güvenceler geçersiz sayılarak meydana gelen her türlü zarar, 3. şahıslara verilen maddi ve manevi kayıpları da içermek üzere müşterimizden tahsil edilir. Aracın arızalanması veya herhangi bir nedenle desteğe ihtiyaç duyulması durumunda, 7/24 hizmet veren +90 (532) 200 93 29 numaralı Vip Rent a Car Tam Destek Hattı’ndan yardım talep edilebilir.

Araçların iadesi için 1 saat opsiyon hakkı bulunmaktadır. Ek saat hizmeti satın alınmaması durumunda, 1 saati aşan gecikmelerde tam gün ücreti yansıtılmaktadır.

Ek saat hizmeti alınması durumunda, 1-3 saat paketi 1 günlük kira bedelinin %30‘ı, 3-6 saat paketi 1 günlük kira bedelinin %50’si olacak şekilde fiyatlandırılacaktır.

Ödeme şekli sadece kredi kartı olup nakit ödeme ve debit kart uygulaması bulunmamaktadır. Kredi kartı olmadan ofiste kira anlaşması açılamaz. Kira anlaşması kiralama esnasında açılır ve kanun ve uygulamalara göre düzenlenir. Gerçekleşecek kiralamalarda Vip Rent a Car Genel Kiralama Koşulları geçerlidir.

Kiralamanın sonunda oluşabilecek fatura tutarı farkı kiralama noktasında tahsil veya iade edilir. Kredi kartı sahibinin kiralama esnasında şahsen bulunması gerekmektedir. Başkasına ait kredi kartı ile kiralama yapılamaz.

Müşteri tarafından ibraz edilen kredi kartından, kiralanacak araç grubuna göre 500 – 2500 TL arasında depozit tahsilatı ya da ön provizyon blokajı yapılacaktır.Aylık kiralamalarda depozito bedeli, aylık kira bedelinin ½ sidir. Kiralama gerçekleştiren müşterimizin kredi kartı olmaması durumunda , yanındaki kişinin ehliyet ve yaş koşullarını sağladığı koşulda kendisine ait kredi kartı ile ödeme gerçekleştirebilir. Bu işlemde ek sürücü ücreti alınacaktır.

Depozito Bedelleri

 • B - P - C - H - F Grup (Ford Fiesta–Fiat Linea - Nissan Micra- Fiat Egea vb. araçlar) için 500 TL
 • A - G - O Grup ( Ford Focus – Opel Astra vb. araçlar) için 750 TL
 • M - N - D - I Grup( Volkswagen Golf vb.) için 1250 TL
 • L – E – K Grupları için (Volkswagen Passat, BMW 3 Serisi , Mercedes E Serisi vb.) için 2500 TL şeklinde uygulanacaktır.

Depozito ile ilgili tutarlar ve kriterler araç grubu bazında aşağıdaki tabloda belirtilmiştir.

 

DEPOZITO TUTAR (TL)

 

MIN. YAS

Ehliyet Yas Siniri

A 750   21 Min. 1 yil
B 500   21 Min. 1 yil
C 500   21 Min. 1 yil
F 500   21 Min. 1 yil
H 500   25 Min. 2 yil
M 1250 TL   25 Min. 2 yil
G 750   25 Min. 2 yil
O 750   25 Min. 2 yil
N 1250   25 Min. 2 yil
D 1250   25 Min. 2 yil
I 1250   27 Min. 3 yil
L 2500*   27 Min. 3 yil
E 2500*   27 Min. 3 yil
K 2500*   27 Min. 3 yil
J 1000   27 Min. 3 yil

Lüften Okuyunuz !

L – E – K araç grupları için 2500 TL tutarındaki depozito ödemesi FARKLI BANKALARDAN ŞAHSINIZA AİT İKİ AYRI KREDİ KARTI İLE YAPILMALIDIR.

Bu sebeple ödeme yapılacak kartda kira bedeline ek olarak yukarıdaki miktarları karşılayacak limit müsaitliğinin olması gerekmektedir. Depozito olarak tahsil edilen ya da bloke konulan tutar, kiralama bitiminde, varsa yukarıda belirtilen ek hizmet, güvence, yakıt, hasar, ceza vb. gibi rezervasyona dahil olmayan bedeller düşüldükten sonra, aynı karta iade edilecektir veya bloke kaldırılacaktır. Depozito iadeleri banka iç iletişiminden kaynaklı olarak iade işlemi yapıldıktan sonra 3-5 iş günü içerisinde kredi kartınıza yansımaktadır.

Online Ön Ödeme/Hemen Ödeme ifadesi, kiralama bedelinizi ve seçtiğiniz ek hizmetleri online olarak, hemen ödeyebileceğinizi belirtir.

Online rezervasyon sayfası; rezervasyon konfirme edilsin ya da edilmesin; araç kiralama anlaşması yerine geçmez. Ön Ödemeli Rezervasyon Formu detayında ismi bulunan kişi adına kiralama yapılır.

Vip Rent a Car, kiralama hizmetini kendisine bağlı sebeplerden dolayı veremediği takdirde, müşteri tarafından önceden ödenen tutarın tamamını iade edecektir.

Vip Rent a Car kiralama ofislerinden yapılacak kiralamalarda, ön ödemesi yapılmış rezervasyonların karşılığı Vip Rent a Car Ön Ödemeli Rezervasyon Formları üzerinde yazan tutarlarla sınırlıdır.

Vip Rent a Car Ön Ödemeli Rezervasyon formları kiralama başlangıcında ya da sürecinde müşterilerimizin talep edebileceği ek hizmet ve güvenceler ile yakıt, tek yön, trafik cezası ve hasar bedelleri (Kira anlaşmasında yazılı, kaza ve hırsızlık durumunda yapılması gerekenler bölümünde açıklanan şartların yerine gelmediği durumlar) vb. harcama bedellerini içermez. Bu bedeller için müşterilerimizin kiralama esnasında şahsi kredi kartı ibraz etmesi geremektedir.

Yapılan ödemelerin müşterilerimizin kredi kartına yansıması aşamasında, kullanılan kredi kartının ait olduğu bankaların, herhangi bir sebeple uygulayabileceği her türlü komisyon, kur farkı, hizmet ücreti vb. bedeller, Vip Rent a Car markasının sorumluluğunda değildir.

Online ön ödemeli rezervasyonlar için İADESİZ ÖN ÖDEMELİ ve İADELİ ÖN ÖDEMELİ olmak üzere iki farklı online ödeme seçeneği sunulmaktadır. Her iki seçenek kiralama koşulları aşağıda sıralanmıştır.

İadesiz Ödemeli Rezervasyon Kiralama Koşulları

 • İadesiz ön ödeme seçeneği ile yapılan rezervasyonlarda kiralama günü, saati, araç bilgileri, kiralama ofisi güncellenemez, değişiklik yapılamaz.
 • İadesiz ön ödeme seçeneği ile rezervasyon yapıldığında, kiralanan aracın ücretinin tamamı ödeme sırasında kullanılan kredi kartından tahsil edilecek olup, iptal ya da aracın teslim alınmaması durumunda ücret iadesi yapılmayacaktır.
 • Sanal Kart ile yapılan ön ödemeli rezervasyonlarda işlem yapılan sanal kartın bağlı olduğu kredi kartının ibraz edilmesi gerekmektedir.
 • İadesiz ön ödemeli rezervasyon sayesinde kazanılan indirim başka bir kampanya ile birleştirilemez.
 • İadesiz ön ödemeli rezervasyon ile yapılan bir kiralamada, kiralama süresinin rezervasyon formunda belirtilen sürenin üzerine çıkması durumunda oluşacak ilave bedel kiralama başlangıcında müşterimizin ibraz ettiği kredi kartından, uzama günlerinin yapıldığı tarihte geçerli Vip Rent a Car Liste fiyatları üzerinden tahsil edilir.
 • İadesiz ön ödemeli rezervasyonlarda, aracın teslim alınmasından sonra, müşterilerimiz tarafından kullanılmayan günlerin iadesi yapılmamaktadır.
 • Vip Rent a Car, ofis açılış ve kapanış saatlerine bağlı olarak araç teslimatı yapamazsa, iade etme hakkını saklı tutar.
 • Mücbir sebepler dışında Vip Rent a Car, iade hakkını saklı tutar.
 • İadesiz ön ödemeli rezervasyonlarda araçların müşterilerimize teslim edilebilmesi için Genel Kiralama Koşullarının ve aşağıdaki şartların yerine getiriliyor olması gerekmektedir. Aksi halde araç tahsis edilemeyecek olup, iade gerçekleşmeyecektir.
  • Ödeme şekli sadece şahsi kredi kartı olup nakit ödeme ve debit kart uygulaması bulunmamaktadır.
  • Kiralama türü ve araç grubuna göre değişen depozito tutarının şahsa ait kredi kartından sağlanıyor olması gerekmektedir. Kredi kartının üzerinde kiralama yapacak kişiye ait isim ve soy isim bilgisi bulunmalıdır.
  • Kira bedeline ek olarak kredi kartına konulacak depozito miktarı için yeterli limit uygunluğunun olması gerekmektedir.
  • Aracı teslim alacak kişinin ehliyetini ve kendine ait kredi kartını Vip Rent a Car ofisine ibraz etmesi gerekmektedir.
  • Orta ve Üst segment kiralamanın gerçekleşebilmesi için farklı bankalara ait 2 Kredi kartının ibraz edilmesi gerekmektedir.
  • Yabancı ehliyete sahip kullanıcıların pasaportunu kiralama yapacağı ofise ibraz etmeleri gerekmektedir.

İadeli Ödemeli Rezervasyon İptal, İade ve Kiralama Koşulları

 • İadeli Ödemeli rezervasyonlarda kiralama günü, saati, araç bilgileri, kiralama ofisi güncellenemez, değişiklik yapılamaz.
 • İadeli ön ödeme seçeneği ile rezervasyon yapıldığında, kiralanan aracın ücretinin tamamı ödeme sırasında kullanılan kredi kartından tahsil edilecektir.
 • Sanal Kart ile yapılan ön ödemeli rezervasyonlarda işlem yapılan sanal kartın bağlı olduğu kredi kartının ibraz edilmesi gerekmektedir.
 • İadeli ön ödemeli rezervasyon sayesinde kazanılan indirim başka bir kampanya ile birleştirilemez.
 • İadeli ön ödemeli rezervasyon ile yapılan bir kiralamada, kiralama süresinin rezervasyon formunda belirtilen sürenin üzerine çıkması durumunda oluşacak ilave bedel kiralama başlangıcında müşterimizin ibraz ettiği kredi kartından, uzama günlerinin yapıldığı tarihte geçerli Vip Rent a Car Liste fiyatları üzerinden tahsil edilir.
 • İadeli ön ödemeli rezervasyonlarda, aracın teslim alınmasından sonra, müşterilerimiz kullanılmayan günlerin iadesi yapılmamaktadır.
 • İadeli Ödemeli rezervasyonlarda aracı teslim alma saatinden 12 saat öncesine kadar rezervasyon iptal edilirse kiralama ücretinin tamamı Vip Rent a Car tarafından iade edilecektir.
 • İadeli Ödemeli rezervasyonlarda aracın teslim edileceği saate 12 saat ile 2 saat arasında kaldığında 1 günlük kiralama ücreti kesilerek geriye kalan tutar Vip Rent a Car tarafından iade edilecektir. (1 günlük rezervasyonlarda iade yapılmayacaktır )
 • İadeli Ödemeli rezervasyonlarda araç tesliminden 2 saat önce yapılan iptallerde kiralama ücreti iade edilmez.
 • İadeli Ödemeli rezervasyonlarda müşterilerimize ait araçlar teslim alma saatinden itibaren 2 saat bekletilecek olup, bu iki saat içerisinde müşterilerimiz araçlarını teslim alabileceklerdir. 2 saat sonrasında rezervasyon sistem tarafından otomatik olarak iptal edilecek ve ücret iadesi ücret iade yapılmayacaktır.
 • İadeli Ödemeli Rezervasyonların iade süreci bankanın işlem yoğunluğuna bağlı olarak 3 ila 5 iş günü arasında değişmektedir.
 • Vip Rent a Car, ofis açılış ve kapanış saatlerine bağlı olarak araç teslimatı yapamazsa, iade etme hakkını saklı tutar.
 • İadeli Ödemeli Rezervasyonlarda araçların müşterilerimize teslim edilebilmesi için Genel Kiralama Koşullarının ve aşağıdaki şartların yerine getiriliyor olması gerekmektedir. Aşağıdaki şartların sağlanamaması durumunda araç tahsis edilemeyecek olup, iade gerçekleşmeyecektir.
  • Ödeme şekli sadece şahsi kredi kartı olup nakit ödeme ve debit kart uygulaması bulunmamaktadır.
  • Kiralama türü ve araç grubuna göre değişen depozito tutarının şahsa ait kredi kartından sağlanıyor olması gerekmektedir. Kredi kartının üzerinde kiralama yapacak kişiye ait isim ve soy isim bilgisi bulunmalıdır.
  • Kira bedeline ek olarak kredi kartına konulacak depozito miktarı için yeterli limit uygunluğunun olması gerekmektedir.
  • Aracı teslim alacak kişinin ehliyetini ve kendine ait kredi kartını Vip Rent a Car ofisine ibraz etmesi gerekmektedir.
  • L, E ve K grup kiralamalarının gerçekleşebilmesi için farklı bankalara ait 2 Kredi kartının ibraz edilmesi gerekmektedir.
  • Yabancı ehliyete sahip kullanıcıların pasaportunu kiralama yapacağı ofise ibraz etmeleri gerekmektedir.

Yürürlükte olan trafik yasalarına uyulmamasından doğacak her türlü sorumluluk ve maddi trafik cezaları kullanıcıya aittir. Aracın kirada bulunduğu süre içinde oluşan ancak kiralama bitimi sonrasında elimize ulaşan trafik ve kaçak köprü, otoyol geçişi cezaları, kira anlaşmasında belirtilen kişi ve/veya firmadan tahsil edilir. Araçların hangi nedenle olursa olsun resmi veya yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman, sözleşme süresi içerisinde kabul edilir. Plakaya yazılan trafik cezalarında trafik cezası tarafımıza tebliğ edildiğinde indirimli olarak ödenmektedir ve müşterilerimizin kredi kartından tahsil edilmekte olup; eş zamanlı olarak trafik cezasına ait hizmet bedeli de uygulanmaktadır.

Gaziantep Havalimanı Dış Hatlar Terminalinden yapılacak kiralamalarda Havaalanı Hizmet Ücreti, ayrıca hesaplanabilir. Detaylı bilgi için +90 (532) 200 93 29 numaralı Vip Rent a Car İletişim Merkezi’mizi veya Satış Ofislerimizi arayabilirsiniz.

Vip Rent a Car İletişim Merkezi üzerinden;

Yurtdışında ihtiyaç duyulan kiralamalara ilişkin rezervasyon talepleri +90 (532) 200 93 29 numaralı Vip Rent a Car İletişim Merkezi üzerinden sağlanabilir. Detaylı bilgi için Vip Rent a Car İletişim Merkezi’mizi arayabilirsiniz.

 • a) Kiralama yapacak olan Türk vatandaşları dış ülkelerden aldıkları sürücü belgeleri ile ülkemizde araç kullanmalarının yalnızca aşağıdaki şart ve koşullarda mümkün olduğunu bilir ve kabul eder:
  • 1) Dış ülkelerden alınan sürücü belgeleri ile ülkemize giriş yapıldığı tarihten itibaren en fazla 1 yıl süreyle araç kullanılabilir.
  • 2) Altı aydan fazla ülkemizde bulunanların, araç kullanırken dış temsilcilikler veya noter tarafından onaylanmış sürücü belgelerinin Türkçe tercümelerini sürücü belgesi ile birlikte yanlarında bulundurmaları zorunludur.
  • 3) Bir yılın sonunda ülkemizde araç kullanılabilmesi için dış ülkelerden alınan sürücü belgelerinin ülkemiz sürücü belgesi ile değiştirilmesi zorunludur.
 • b) Kiralama yapacak olan Yabancı ülke vatandaşları ise dış ülkelerden aldıkları sürücü belgeleri ile ülkemizde araç kullanmalarının aşağıdaki şart ve koşullarda mümkün olduğunu bilir ve kabul eder:
  • 1) Dış ülkelerden alınan sürücü belgeleri ile ülkemize giriş yapıldığı tarihten itibaren en fazla altı ay süreyle araç kullanılabilir.
  • 2) Altı ayın sonunda ülkemizde araç kullanılabilmesi için dış ülkelerden alınan sürücü belgelerinin ülkemiz sürücü belgesi ile değiştirilmesi zorunludur.

İlgili kanunlar ile ikili ve çok taraflı anlaşma hükümleri saklı kalmak üzere dış ülkelerden alınan sürücü belgelerinin, ülkemiz sürücü belgeleri ile değiştirilmesine ilişkin usul ve esaslar aşağıda belirtilmiştir:

 • a) Müracaat herhangi bir trafik tescil kuruluşuna yapılabilir.
 • b) Müracaat sırasında ibraz edilmesi zorunlu olan bilgi ve belgeler Emniyet Genel Müdürlüğünce belirlenir.
 • c) Sürücü belgesi alacaklarda, 2918 sayılı Kanunun 41 inci maddesinde belirtilen eğitim ve sınav şartı hariç, aynı maddedeki hükümlü olmama, yaş, öğrenim ve sağlık şartları aynen aranır. Ancak ikili veya çok taraflı anlaşma hükümleri ile uygulamalar saklı kalmak üzere diplomatik muafiyeti olan yabancılar için, gerekli şartları taşıdıklarına dair yazılı beyanları esas alınır.
 • ç) Gerektiğinde Dışişleri Bakanlığı veya dış temsilciliklerimiz aracılığıyla sürücü belgesinin doğruluğu hakkında inceleme ve araştırma yapılabilir.
 • d) Geçici olarak alınmış olan yabancı sürücü belgeleri değiştirilmez.
 • e) Karayolu Trafiği Konvansiyonuna taraf olmayan ve sürücü belgelerinin karşılıklı olarak tanınması ve değişimine ilişkin ikili bir anlaşmamız bulunmayan ülkelerden alınan sürücü belgeleri ülkemiz sürücü belgesi ile değiştirilmez.
 • f) Türk vatandaşlarının Karayolu Trafiği Konvansiyonuna taraf olan ülkelerden aldıkları sürücü belgeleri, karşılığı veya dengi olan sürücü belgeleri ile değiştirilir.
 • g) Yabancıların Karayolu Trafiği Konvansiyonuna taraf olan ülkelerden aldıkları motorlu bisiklet (moped), motosiklet, lastik tekerlekli traktör, iş makinesi veya otomobil cinsi araçları kullanmak üzere verilen sürücü belgeleri karşılığı olan ülkemiz sürücü belgeleriyle, diğer araç cinslerini kullanmak üzere verilen sürücü belgeleri ise ülkemiz B sınıfı sürücü belgesi ile değiştirilir, ancak bu araçları römork takarak kullanma yetkisi olanların belgeleri ülkemiz BE sınıfı sürücü belgesi ile değiştirilir. Bunların dışındaki sınıf sürücü belgelerinin talep edilmesi halinde eğitim ve sınav şartı da aranır.
 • ğ) Dış ülkelerden sürücü belgesi almış kişilerin ülkemizde farklı bir sınıf sürücü belgesi alabilmeleri için dış ülkelerden almış oldukları sürücü belgesini ülkemiz sürücü belgesine dönüştürmüş olmaları zorunludur.
 • h) Ülkemiz sürücü belgeleri ile değiştirilen dış ülkelerden alınmış sürücü belgeleri ilgili ülkeye gönderilir.
 • ı) Dış ülkelerden almış oldukları sürücü belgeleri ile bu maddede belirtilen şartları sağlamadan araç kullananlar hakkında 2918 sayılı Kanunun 39 uncu maddesine istinaden işlem yapılır.